Gökkuşağı Salatası


Gökkuşağı Salatası
Diyetisyen Fazile 17 Temmuz 2016 Kategori: Salatalar/İkramlıklar
Paylaş:

Her kabul gününüzde masanızda bulundurulması gerektiğini düşündüğüm gökkuşağı salatası, sebzelerden oluşan, renkli, lezzetli ve doyurucu bir tarif. Misafirlik süresince çevrenin ısrarı ile beraber fazla kalorili besinler yenebilir. Ancak ikramlıklarınızı sağlıklı ve az kalorili tariflerden yana kullanırsanız, keyifli ve huzurlu toplantılarınız olur. 😉

Gökkuşağı Salatası

Sosu İçin

  • 1,5 limon suyu
  • Az zeytinyağı
  • Az tuz

Yapılışı: Mor lahana bir gece önceden julyen doğranıp yumuşaması için az sirke ve tuzla ovulup üzeri kapatılarak buzdolabına kaldırılır. Tüm malzemeler yıkanıp temizlenir ve julyen doğranır. Kare bir borcama sırayla göbek, rendelenmiş havuç, kapya biber, yeşil biber, mor lahana, domates, salatalık, ince kıyılmış dereotu ve maydanoz üst üste dizilir. (üst üste dizmek yerine farklı şekillerde de sıralanabilir.) En üste minik küpler şeklinde doğranmış salatalık turşusu ve haşlanmış mısırlar serpilir. Bir kasede sosu hazırlanır ve ikrama yakın üzerinde gezdirilir. Karıştırılmadan, servis maşası ile alınarak servis edilir.

*Doyuruculuğunu artırmak için bu malzemelere ek didiklenmiş tavuk göğsü ekleyebilirsiniz.

Şifa Olsun 🙂

Diyetisyen Fazile Yılmaz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

fazile yılmaz logo
Fazile Yılmaz

İstanbul doğumlu olan Fazile Yılmaz, ortaokul yıllarından beri hayali olan diyetisyenlik mesleği için 2010-2014 yıllarında İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü bitirmiş, Diyetisyen unvanı alarak mezun olmuştur.


Beslenme Günlüğü

beslenme günlüğü
Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!