Zayıflamanın Püf Noktaları


Zayıflamanın Püf Noktaları
Diyetisyen Fazile Kategori: Makaleler
Paylaş:

Kilo vermeye karar verince davranış değişikliğini de kabul etmek durumundayız. Zayıflamanın püf noktaları ile birkaç davranış değişikliğini konuşalım. 😊

Zayıflamanın Püf Noktaları

Beslenmenizi Düzenleyin ve Çeşitlendirin: Ara öğünleri atlamayın. Renkli beslenin, besin çeşitliliği sağlayın.

Yeterli Miktarda Su İçin: Vücuda yeterli su alınmadığı sürede vücut gerekli reaksiyonları gerçekleştiremez. Buna kilo vermek te dahil. Su tüketimini artırın. Sabah kalkınca ve öğünlerden önce 1-2 bardak su için.

Yürüyüş Yapın: Kilo vermek için aşırı spor yapmak yerine her gün 30-45 dakika tempolu yürüyüşle fazla kilonuzu kaybedebilirsiniz. Sokaklar, yürüyüş alanları, parklar, işlerinizi halletmek için gideceğiniz mesafeler yürümek için uygun yerlerdir.

Kendinize Zaman Ayırın: Psikolojik yönden sağlıklı olmak, yaşamın her alanında başarılı olmanız için sizi bir adım ileri götürür. Günün küçük bir kısmında veya haftanın belirli günlerinde kendinize vakit ayırın. Yaparken mutlu ve huzurlu olacağınız hobileriniz olsun.

Yemek Tabağınızı Küçültün: Aynı besinleri tüketseniz bile porsiyon miktarınızı küçülterek kalori tasarrufu yapabilirsiniz. Yemek tabağınızı küçük ve renkli tercih ederek dolu bir tabak hissi yaşayabilirsiniz.

Mevsiminde Besinler Tüketin: Mümkün olduğunca hazır besinler yerine taze ve mevsimine uygun besinleri tercih edin.

Yaşam Tarzınızı Değiştirin: Öncelikle kendiniz ve kendi sağlığınız için sağlıklı yaşamayı alışkanlık haline getirin. Bunu bir anda değil adım adım düzenleyerek sürekli hale getirin.

Zayıflamaya Çalıştığınızı Söylememeyi Tercih Edin: Kalabalık toplantılarda genellikle yemek için ısrar edilir. Özellikle de zayıflamayı düşündüğünüz zamanlarda. Siz ve diyetisyeniniz dışında kimse zayıflamak istediğinizi bilmek zorunda değil. Gündem konusu olmayın.

Kendinize İnanın ve Güvenin: İstediğiniz kiloya ulaşacağınıza inanın! 💪 Siz kendinize güvenmezseniz kimse size güvenmez, 0-1 yenik başlamış olursunuz. 😉😎

Diyetisyen Fazile Yılmaz

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

fazile yılmaz logo
Fazile Yılmaz

İstanbul doğumlu olan Fazile Yılmaz, ortaokul yıllarından beri hayali olan diyetisyenlik mesleği için 2010-2014 yıllarında İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü bitirmiş, Diyetisyen unvanı alarak mezun olmuştur.


Fazile Yılmaz

Beslenme Günlüğü

beslenme günlüğü
Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!