Gentest – Nutrigenetik Analiz


Gentest – Nutrigenetik Analiz

Yaşamınızı Genetik Yapınıza Göre Düzenleyin

Günümüzde bireye özgü beslenme konusunda her geçen gün yeni gelişmeler olmaktadır. Gentest, bireyin genetik yapısına göre sağlıklı ve uzun bir ömür sürmesi için geliştirilen kapsamlı analizlerdir. Son teknoloji elde edilen Gentest sonuç raporu “Optimum Yaşam Planı” olarak bireye sunulmaktadır.

gentest

Bireye uygun seçilebilecek testler arasında beslenme konusunda bize ışık tutan GentestDiet analizidir. Genetik yapısının işleyişine uygun beslenmek isteyen kişilere uygulanır. Belirli beslenme listeleriyle bazı bireyler sonuç alabilirken farklı kişiler sonuç alamıyor hatta olumsuz etkilenebiliyor. GentestDiet ile bu durumu ortadan kaldırarak kişiye hazırlanan rapor doğrultusunda, genetik şifresine uygun beslenme uygulamaktayız.

Bununla beraber GentestDiet analizi sonucunda hangi egzersiz yönteminin bireye uygun olduğu konusunda da bilgi edinmekteyiz. Bu şekilde bireye özgü beslenme yanında bireye özgü egzersiz programı da hazırlayarak kilo alma/verme/koruma konusunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Gentest analizleri, özel şekilde hazırlanmış olan pamuklu çubuk ile acısız şekilde yanak içinden alınan sürüntü ile yapılır. Seçilen Gentest analizine göre 6-8 hafta sonra detaylı olarak hazırlanmış sonuç raporu için görüşmeler yapılır.

Gentest uygulamaları hakkında bilgi için sitemizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz. 😊

fazile yılmaz logo
Fazile Yılmaz

İstanbul doğumlu olan Fazile Yılmaz, ortaokul yıllarından beri hayali olan diyetisyenlik mesleği için 2010-2014 yıllarında İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü bitirmiş, Diyetisyen unvanı alarak mezun olmuştur.


Fazile Yılmaz

Beslenme Günlüğü

beslenme günlüğü
Fikirlerini Paylaş, Sen de Kazanmaya Başla!